Uz www.jekaba.lv

Itālijas Alpu ezeru tūre: 6. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
2 min. lasāmviela

Dienas mērķis – atrakciju parks Leolandia, uz kuru devāmies pēc ašām brokastīm ciema kafejnīcā. No Sormano līdz Leolandia ir pusotru stundu ilgs brauciens, bet tas bija ļoti mierīgs – Matīss ātri aizmiga, bet Alberts mierīgi vēroja skatus pa logu, varbūt arī kādā brīdī iesnaudās. Nevar taču kašķēties, ja dienas mērķis tik vilinošs!

Leolandia ir atrakciju parks 15 km attālumā no Bergamo ar sešām tematiskajām zonām un vairāk nekā 40 dažādām atrakcijām. Katrai atrakcijai ir noteikts minimālais bērna augums, no kura drīkst kāpt atrakcijā. To ļoti ņēma vērā un pie katras atrakcijas šaubīgākos arī nomērīja. Biļetes uz šo atrakciju parku iesaku pirkt iepriekš internetā, turklāt laicīgi – jo agrāk pērk, jo lētāk biļetes iespējams iegādāties.

Leolandia ir ko darīt gan mazākiem, gan lielākiem bērniem. Multfilmu faniem īpašas izklaides. Var izbraukt gan ar vilcieniņu Tomasu, gan padzīvoties multenes “Maša un Lācis” varoņu dzīvesvietās – Matīss ātri kļuva slapjš pie Mašas mājas, kur strūklakas un slidkalniņi. Pie Vilkiem iespējams iekāpt vecajā ambulances mašīnā gluži kā no TV ekrāna!

Albertam ļoti svarīga un aizraujoša šķita satikšanās ar Bingu un Flopu.

Lielāko dienas daļu, protams, pavadījām dažādās atrakcijās – gandrīz visās, kurās bērni ar savu mazo augumu drīkstēja iet. Lai gan liela daļa atrakciju pieejamas no 1,20 m un daļa bija slēgtas, tāpat bija ļoti interesanti.

Vēl Leolandia iespējams iepazīties un pabarot dažādas kazas “Dzīvnieku pasaulē” jeb izglītojošajā fermā. Pašās beigās uzzinājām, ka šeit ir arī akvārijs un reptiļu māja, bet tas viss bija jau slēgts.

Tieši pretī galvenajai ieejai izveidota mini Itālija ar milzu dīķi apkārt un slavenākajiem arhitektūras pieminekļiem uz stilizētās valsts. Pa to braukā arī mazi vilcieniņi.

Par ēdienu iepriekš nav vērts uztraukties, jo atrakciju parka teritorijā ir gana daudz kafejnīcu, kur var tikt pie gana jēdzīgām pusdienām.

Pirms parka slēgšanas nedaudz atpūtāmies, pasēžot mākslīgajā zālītē pašā ēnainākajā vietā un apēdot pa citronu saldējumam. Laikam lieki piebilst, ka, iekāpuši auto, puiši momentā aizmiga. 

Vēlies apceļot Itāliju? “Jēkaba Ceļojumiem” ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.