Uz www.jekaba.lv

Itālijas Alpu ezeru tūre: 5. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
4 min. lasāmviela

Dienas plānā – Belladžio (Bellagio) pilsēta, ko bieži dēvē par Komo ezera pērli. Nelielā pilsēta atrodas gleznainā un stratēģiski nozīmīgā vietā ­– tur, kur otrādi apgrieztam “Y” burtam satiekas visas līnijas (jo tieši pēc apgriezta “Y” burta izskatās Komo ezers). Tā ir viena no skaistākajām un populārākajām apskates vietām Komo ezera apkārtnē.

No Sormano, kur mums rezervēts dzīvoklis, līdz Belladžio ir nieka 20 km, bet pa ceļam saskaitījām vairākus simtus velosipēdistu. Īsti nesapratām, vai tās bija kādas sacensības vai vienkārši kolektīvs svētdienas izbrauciens, jo nekādi numuri braucējiem nebija.

Mašīnu nolikām bezmaksas stāvvietā blakus kapsētai. Starp citu, ja jūs Itālijā meklējat bezmaksas stāvvietu, apskatiet, kur kartē ir tuvākā kapsēta.

Lēnā garā gājām lejā no kalna, līdz nokļuvām Beladžio promenādē. Burvīgi skati uz ezeru ar kalniem fonā, neskaitāmi suvenīru un rokdarbu tirgotāji, un tikpat daudz iebraucēju-skatu baudītāju.

Pēc atvēsinošas gelato devas pastaigājām pa stāvajām Belladžio vecpilsēta ieliņām, kas vairāk gan ir kāpnes. Mazā pilsētiņa ar šaurajām ieliņām un sakoptajiem namiem ir patiešām burvīga. Ne velti tā un citas Komo ezera pērles kā magnēts pievelk arī Holivudas aktierus.

Tā staigājot augšā lejā, apetīte piezagās nemanot. Tā kā Belladžio ir viena no populārākajām apskates vietām ap Komo ezeru, cenas restorānos sakāpušas augstāk par mūsu budžetu. Taču nelielā šķērsielā mums izdevās atrast mazu picēriju, kur par jēdzīgu cenu tikām pie kārtīgām pusdienu picām.

Pēc kafijas šota bijām gatavi otrai dienas daļai. Lai mēs varētu nedaudz atvilkt elpu, uzkāpām nelielā kalniņā, kur bērniem prieki rotaļu laukumā, bet es labprāt atlaidos ēnā, zaļā zālītē. Mazie ātri atklāja dzeramā ūdens krānu, ūdens šķīda uz visām pusēm.

Pēc atpūtas pauzes devāmies uz Melzi villas gleznainajiem dārziem. Neoklasicisma villas kompleksa pamatakmens tika likts 1801. gadā un jau 1810. gadā celtniecība ar visu ainavu parka projektu tika pabeigta. Villas īpašnieks Francesco Melzi d’Eril – perfekcionists, dabas un mākslas mīļotājs, bija Napoleona laika Itālijas viceprezidents un tuvs Napoleona draugs. Šveiciešu trio – arhitekta, vides plānotāja un botāniķa ar pietāti pret krāšņo Komo apkaimi veidotā villa un dārza komplekss kļuva par šī kunga mūža nogales vasaras rezidenci.

Villā iekļūt parasti apmeklētāji nevar, bet parku apskatīt par atsevišķu samaksu gan. Ja esiet Belladžio, Melzi dārzus obligāti iekļaujiet apskates objektu sarakstā.

Parks joprojām ir perfekts, katra sīkākā nezāle izravēta, zāle nopļauta gluži kā ar manikīra šķērītēm. Maigais klimats atļauj šeit audzēt ne tikai subtropiem un Vidusjūrai raksturīgos augus, bet arī tādus tropiskus brīnumus kā palmas un banānus. Melzi villai ir savas siltumnīcas, kur dārza vajadzībām tiek audzēti stādi. 

Maija beigas, jūnija sākums ir lielisks laiks, kad apmeklēt šos dārzus, jo viss visapkārt ir zaļš, ziedošs un smaržīgs. Staigājot pa dārza takām, paveras satriecoši skaisti skati uz Itālijas Alpiem un Komo ezeru. Dārzs ar takām izveidots tā, ka praktiski jebkurā vietā rodas idillisks, mierpilns noskaņojums.

No aprakstiem sapratām, ka Melzi villa joprojām tiek apdzīvota, tur noteikti dzīvo turīgi ļaudis, jo mājas priekšā bija atstāts Ferrari un citas dārgas mašīnas.

Pirms braukšanas atpakaļ uz naktsmītni aizgājām līdz publiskajai pludmalei, kur bija gana daudz citu bālģīmju, kas, izgūlušies akmeņainajā pludmalē, sūca aliņus no pludmales bāra.

Ūdens ezerā ļoti auksts, lai neteiktu, ka ledains. Saule karsēja, mēs apsēdāmies akmeņainajā krastā un vērojām, kā bērni izbauda šo mirkli. Matīss šļakstījās ar ūdeni, bet Alberts, atradis dažādus zariņus, milzu čiekurus un akmeņus, būvēja māju virs peļķes.

Mašīnā puikas acumirklī aizmiga. Atpakaļ uz naktsmītni braucām pa to pašu ceļu, apstājāmies pie Piazzale San Rocco. Tas ir laukums-autostāvvieta, kas kalpo arī kā skatu laukums. Fantastisks skats uz ezeru. Turpat nedaudz zemāk arī helikopteru nolaišanās laukums.

Vēlies apceļot Itāliju? “Jēkaba Ceļojumiem” ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.