Uz www.jekaba.lv

Itālijas Alpu ezeru tūre: 4. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
3 min. lasāmviela

Sestdienas rītā secinājām, ka neesam neko sagādājuši brokastīm. Apstaigājām visu Montronio ciemu, kur bijām palikuši pa nakti, bet viss bija vēl slēgts. Nekas cits neatlika kā sēsties mašīnā un braukt uz tuvāko pilsētu San Fedele Intelvi. Pilsētas centrā bija atvērti vairāki bāri un kafejnīcas, spēj tik izvēlēties! Vienā no iestādēm tikām pie tradicionālām itāliešu brokastīm – kafijas (kakao bērniem) un kruasāna. Interesanti, ka Itālijas vidusdaļā kruasānus dēvē par cornetto, bet ziemeļos tie ir brioche.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Menadžio (Menaggio) pilsētu. Ceļš vijās cauri gleznainām, šauru ieliņu pilnām pilsētiņām, garām elpu aizraujošiem skatiem uz kalniem un Komo ezeru, kurā varēja redzēt arī pa kādai nelielai saliņai.

Menadžio ir tūristu ļoti iemīļota pilsēta pie Komo ezera. Tāpat tā atrodas ļoti tuvu citām populārām vietām, piemēram, Bellagio. Tieši tādēļ Menadžio ir populāra bāzes vieta, no kuras tūristi var viegli izpētīt Komo ezera apkārtni.

Menadžio izpēti sākām ar skaisto, ainavisko promenādi gar ezeru, kas ir viena no elegantākajām reģionā.

Ātri vien nokļuvām Menadžio vecpilsētā. Paklīdām pa šaurajām ieliņām, kurās nekas daudz no viduslaiku vēsmas vairs nebija jūtams, toties augstās ēkas deva patīkamu patvērumu no karstās saules.

Atlikušo priekšpusdienu tāpat kā liela daļa itāliešu bērnu un viņu vecāku pavadījām bērnu rotaļu laukumā. Kad pulkstenis baznīcas tornī nozvanīja 12, mammas sāka runāt par pusdienām un rotaļu laukums acumirklī tapa tukšs.

Arī mēs gājām meklēt pusdienu vietu. Papētot restorānu ēdienkartes un atsauksmes internetā, ieņēmām galdiņu restorānā La Trattoria. Tas gan atradās pusdienu ieturēšanai kopā ar bērniem atradās ne pārāk labā vietā – tieši pretī atrodas rotaļlietu veikals, kam visa ārējā siena nokārta ar krāsainiem štruntiem. Gardā zivs un pica ātri pazuda mūsu vēderos.

Kad vēders pilns, miegs nāk labāk, tāpēc bērniem – diendusa mašīnā, bet mums Komo ezera apkārtnes apskate. Ezera ziemeļu daļā priecājāmies par augstajām, baltajām kalnu virsotnēm, kas šķita ar roku aizsniedzamas. Ezera otrā pusē braucām cauri šarmantiem ciematiem un nelielām pilsētiņām, līdz ieripojām Varennā.

Varennā visi ceļveži iesaka apskatīt Vezio pili.stāv kalna galā jau vairāk kā tūkstoš gadu. Vezio pils ir sena militāra priekšpilsēta, ko uzcēla Lombardijas karaliene, lai aizstāvētu un kontrolētu apkārtējos ciemus. Pils atrodas militāri un komerciāli stratēģiskā vietā, no kuras var viegli pārvaldīt apkārtni. Tieši tādēļ šī vieta apdzīvota jau kopš dzelzs laikmeta. Agrāk Varennu un pili savienoja divi gari mūri, kas aizsargāja ciemu no biežajiem kariem un laupītāju uzbrukumiem.

Kad apstājāmies stāvvietā, puikas uzreiz bija augšā un varējām kāpt kalnā, lai apskatītu pili. Bērniem Vezio pils ir īsteni piemērota, jo nav jāizpēta pārāk liela platība. Tur bija redzami ērgļi un pūces, mēs gan nokavējām plēsīgo putnu demonstrāciju. Albertam patika tornis ar bruņinieku bruņām un ieročiem, savukārt Matīss labprāt izpētīja katlu torņa virtuvē un izkāpelēja visus lielākos akmeņus.

Mums pašiem pils nešķita tik iespaidīga, bet skati uz ezeru un Varennu gan.

Pēcpusdienā pa ceļam uz nākamo naktsmītni Sormano ciemā piestājām Malgratē. Ja jums gadās tur nokļūt, noteikti aizejiet uz Tato Gelato. Mazā saldējuma porcija par 2,50 EUR nozīmē divas jebkuras garšas bumbiņas. Liels, ļoti garšīgs saldējums!

Vēlies apceļot Itāliju? “Jēkaba Ceļojumiem” ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.