Uz www.jekaba.lv

Indonēzijas piedzīvojums: 9. diena

Zanda Zariņa, grupu vadītāja
3 min. lasāmviela

Ceļamies, veļamies, kāpjam uz rolleriem un rullējam pa mazajām, šaurajām ieliņām, kur citu braucēju maz, balto cilvēku nemaz, bet rīsa lauku – pārpārēm! 

Indonēzija Indonēzija Indonēzija

Rīsi te tiešām ir visur un visos veidos. Šķiet, ka tos ik dienu ēdam no rīta, pusdienās un vakariņās. Kādā bārā pat kokteilis Tequila Sunrise bija nosaukts par Tequila Sunrice. Kļūdas angļu valodas tekstos te sastopamas bieži un parasti ir smieklīgas – nu kā gan var nepasmaidīt par Calipornia Burger?

Kādu gabaliņu aiz rīsu laukiem mūs visus aptur policija. Priekšā braucošās mašīnas virzījās tik gausi, ka aizmukt nebija iespējams. Runas sākas ar tiesu, uz kuru mums būšot obligāti jādodas, bet pēc ilgākām diskusijām beidzas ar €7 sodu un maģiskām kvītiņām, kas turpmāk mūs atbrīvos no jebkādām diskusijām ar policiju, jo vienreiz taču jau esam samaksājuši.

IndonēzijaIndonēzija

Pa ceļam atrodam maizeskoku jeb džekfrūtu koku un vienu milzeni noplūcam sev vakariņām. To veiksmīgi iestūķēju sev starp kājām uz rollera, un laižam tālāk uz leju pa kalniem līdz Batur ezeram. Kādā līkumā Laurai diemžēl gadās smagākais no līdz šim piedzīvotajiem kritieniem, bet vienmēr jāskatās no gaišās puses – varēja būt vēl krietni sliktāk.

Indonēzija Indonēzija

Iekārtojamies viesnīcā un pusdienojam turpat vietējā ēstuvē, kur “friškas” gatavo no svaigiem kartupeļiem un ceptu zivi ir jāgaida ilgi, jo tai skrien pakaļ uz ezeru turpat blakus. Parasti tā tiek jokots gadījumos, kad vienkārši ir lēns serviss, bet šeit tas nebūt nav joks! Lai iet, mēs taču nekur nesteidzamies.

Pēcpusdienā apgūstam apkārtni – nelielo miestiņu un blakus esošo templi.

Indonēzija Indonēzija Indonēzija Indonēzija

Vēlāk Zigis uzrauj futenes maču ar vietējiem puikām uz vulkāna lavas putekļu pārņemtā laukuma pie viesnīcas.

9d_16

Mēs pārējie tikmēr vērojam džekfrūta uzšķēršanas šovu Nila izpildījumā. Mans Šveices nazītis šoreiz nevar līdzēt, tādēļ turpat netālu atrodam piemērotāku instrumentu un uz mirkli aizņemamies.

9d_17

Vienīgā bēda – auglis izrādās negatavs, lai gan pa ceļam Bangkokā jau biju iegādājusies gatavu.

Laicīgi liekamies uz auss, jo atkal celsimies naktī, lai kāptu nākamajā vulkānā.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.