Uz www.jekaba.lv

Indonēzijas piedzīvojums: 13. diena

Zanda Zariņa, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Atkal “celies, kad gribi” rīts jeb pareizāk – „celies, kad gaiļi to grib”. Pēc brokastīm ar snorkelēšanas maskām dodamies uz pludmali.

Snorkelēšana tiešām lieliska. Ūdens silts, dzidrs un patīkams, starp koraļļu rifiem peld dažādas krāsainas zivtiņas un ik pa brīdim izdodas ieraudzīt arī kādu milzu bruņurupuci. Sajūta zem ūdens ir gluži kā National Geograpic TV kanālu skatoties, tikai daudz labāka, jo to visu piedzīvo un redzi pats savām acīm.

Indonēzija

Kad pāris stundas esam palaiskojušies pa pludmali, dodamies pavadīt Madaru uz party boat. Viņas pases dokumentu kārtošana valsts svētku dēļ rit lēnāku gaitu nekā plānots, tāpēc viņai atvaļinājums neplānoti ievilksies un tikt mājās kopā ar pārējiem tomēr nesanāks. Bet ballīte turpinās un Madara neķer kreņķi, un es viņu lieliski saprotu. Man arī nebūtu nekas pretī šajā paradīzē uzkavēties vēl nedēļu!

Indonēzija Indonēzija

Pēc tam vēl izbaudām pēdējos mirkļus, laiskojoties pie baseina, un tad ar zirgu rikšām dodamies uz laiviņām, kas mūs nogādā atpakaļ uz Lombokas salu.

Indonēzija Indonēzija

Gili Trawangan saliņa ir tik neliela, ka uz tās nav pilnīgi nekādu motorizētu transporta līdzekļu.

Indonēzija Indonēzija Indonēzija

Bet Lombokā tādi atkal ir – mēs ar autobusu tiekam nogādāti uz Lombokas galvaspilsētu Mataramu, pa logu apskatot svarīgākos objektus – gubernatora un mēra villas, mošejas, skolas.

Mums tiek tā laime redzēt arī vietējo kāzas, kas izpaužas kā milzu pūļa gājiens pa ielu, uz ko noskatās ceļa malā stāvošie. Sieva un vīrs pat neiet blakus, bet gan katrs savā pūļa galā un vismaz mums, braucot garām, liekas, ka viņu sejas neizskatās diez ko laimīgas. Var jau saprast, nez vai manējā tāda būtu, ja būtu šādi jāsvin kāzas.

Iekārtojamies viesnīcā, tad dodamies paēst un iepirkt suvenīrus lielveikalā turpat netālu. Dažiem vietējā pārtika jau nedaudz piegriezusies un viņi šoreiz labprātīgi izvēlas “Maķīti”. Mēs ar Ediju un Daci gan paliekam ceļmalas ēstuvītē, kur ēdienu pasūtām zīmju valodā. Beigās viss ir ļoti garšīgi un lētāk nekā jebkur iepriekš. Esam saguruši, tādēļ diezgan ātri dodamies atpakaļ uz viesnīcu un tad gulēt.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.