Uz www.jekaba.lv

Garšīgā Vjetnama: 8. daļa – Nha Trang pilsētas apskate

Ilze Magdalēna Kļaviņa, grupu vadītāja
4 min. lasāmviela

Pēdējais rīts Nha Trang. Šorīt gribas mazliet ilgāk pastāvēt uz balkoniņa un ķert dāsno sauli, jo pavisam drīz atgriezīsimies ziemīgajā Rīgā. Brokastis, ceļasoma, autobuss un dodamies.

Pirmais apskates objekts ir hinduistu templis. Tā ir īpaša vieta, kur var lūgties žēlastību, ja ģimene ir neauglīga. Ieiešana templī ir atļauta, tikai uzvelkot īpašu tērpu, kas piesedz atkailinātās ķermeņa daļas. Tempļa kompleksā ir trīs svētvietas. Pirmā un lielākā ir ģimenes labvēlībai, auglībai, laimei ģimenē. Otrā ir vīrieša spēka stiprināšanai, bet trešā – labklājībai un naudai. Un tiešām, katrā no tām ir sava noskaņa, bet visam pāri – Miers.

Vjetnama_Nha_Trang_005

Tālāk dodamies apmeklēt budistu pagodu. Tā atrodas uz pakalna, kam virsotnē ir liela sēdoša Budas statuja. Kāpjot augšā, satiekamies ar guļošo Budu. Buda vienmēr guļ uz labajiem sāniem, tas simbolizē viņa dzīves pēdējo posmu, kam sekoja ieiešana pilnīgā nirvānā. Pirms tam visiem ir iespēja apsēsties zem liela zvana, kuru ieskandina kāds budistu mūks, un palūgt ko īpašu. Šis zvans iedodot lūgumam īpašu vibrāciju un iekustinot enerģiju pareizajā virzienā.

Vjetnama_Nha_Trang_007

Nu atliek tikai uzkāpt līdz augšai, lai satiktu viņu, sēdošo Budu – baltu, žilbinošu, mierīgu un svētu. Budas poza ir meditatīva. Tā ir īpaša miera poza, kas palīdz nomierināt prātu un ieklausīties sevī. Šeit es sajūtu to īpašo austrumu gaisu, kas ceļojuma laikā nebija tik uzkrītošs, bet klusējot pastāvēja līdzās.

Vjetnama_Nha_Trang_008

Vēl tikai katoļu baznīcas apskate, kuru es šeit nevaru izjust un saprast, bet no vēstures, kā jau iepriekš rakstīju, nevar paslēpties. Un tad pusdienas.

Šīs pusdienas ir īpašas. Kaut pusdienojam pilsētas centrā, vjetnamiešu restorānā, vide ir starptautiska. Pusdienās pasniedz strausa un krokodila gaļu. Kaut gaļu neēdu jau 15 gadus, šo man ļoti gribas piedzīvot. Lai arī par savu lēmumu vēl šaubos, pagaršot gaļu sanāk netīšām. Servējot ēdienu, viesmīļi grib demonstrēt savas krievu valodas zināšanas, krieviski sakot, ka tas, ko viņi pasniedz, esot zivs. Un pasniegtais tiešām garšo pēc tādas interesantas baltās zivs, lai arī mazliet ir jūtama dūņu piegarša, kopējā garša ir ļoti maiga. Bet izrādās, ka tas ir krokodils! Negaidīts, bet foršs piedzīvojums ceļojuma beigās. Un tādu šajā ceļojumā bijis ļoti daudz!

Vjetnama_Nha_Trang_006

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.