Uz www.jekaba.lv

Garšīgā Vjetnama: 6. daļa – Ūdenskritums

Ilze Magdalēna Kļaviņa, grupu vadītāja
4 min. lasāmviela

Un atkal ir rīts. Un atkal jau tas ir pārsteidzoši skaists – saulains un gaišs, spītējot gudro telefonu prognozēm. Šodien dodamies prom no tūristu iestaigātām takām. Autobuss mūs ved iekšā laukos, prom no jūras, un ar katru nobraukto metru mans smaids top arvien platāks.

Ejot pa šauru džungļu taciņu, smaržojot svaigo gaisu, kaujoties ar odiem un ieklausoties klusumā, nonāku līdz upei, uz kuras ir meklētais ūdenskritums. Tam ir trīs stāvi un noūšana līdz katram nākamajam kļūst arvien izaicinošāka. Sākumā ir lēzens gājiens pāri akmeņiem. Turpinot ceļu, kājas jāceļ arvien augstāk un arī jāpierāda sava lokanība, noliecoties un turoties pie akmeņiem. Līdz šim pat nebiju atskārtusi, ka manī ir tāds Maugļa gars, jo platais smaids nezūd ne mirkli. Daļa no līdzgaitniekiem izlemj palikt otrajā stāvā.

Vjetnama_Nha_Trang_004

Un te nu mēs esam – trešais ūdenskrituma plauktiņš. Prieks un gandarījums, pelde tirkīzzilā saldūdenī, kas veldzē, priecē un ir balva par padarīto. Esam sajūsmā un šī sajūta nepamet. Atpakaļceļā kāpjam lejā pa otru pusi, kas ved caur brikšņainiem džungļiem, kur vietām jāšļūc uz dibena, lai veiksmīgi tiktu uz priekšu. Nu ir tik forši, ka gribas kliegt! Par laimi esam džungļos, kur tas ir atļauts.

Vjetnama_Nha_Trang_005

Autobuss. Ceļš ārā no džungļiem, atpakaļ. Bet noķerto sajūtu ļoti gribas paildzināt, šķiet, visi esam iedvesmoti un bezgala priecīgi. Nolemjam, ka vajag kopīgu mielastu.

Ceļa malā, kā jau Vjetnamā ierasts, ieraugām zivju tirgum līdzīgu iestādi, kas, izrādās, ir jūras velšu “restorāns. Par restorānu rietumu izpratnē to nosaukt īsti nebūtu korekti. Bet princips, kā tiek izvēlēts ēdiens, ir interesants – pie ieejas ir izvietotas vairākas bļodas, kas pilnas ar dažādiem jūras iemītniekiem, atliek vien izvēlēties to, ko kārojas. Un dažādība ir liela, par daudzu dzīvnieku eksistenci es pat nenojautu! Ir smaržīgi, garšīgi, brīvi, nepiespiesti un interesanti. Šķiet, tūres nosaukums Piedzīvojuma garša” šodienai ļoti piestāv. Atkal varu iemigt ar smaidu.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.