Uz www.jekaba.lv

Garšīgā Vjetnama: 5. daļa – Nha Trang kūrortā

Ilze Magdalēna Kļaviņa, grupu vadītāja
5 min. lasāmviela

Pārlidojums. Iznākam ārā no lidostas un mūs atkal ieskauj patīkami tropisks gaiss. Esot ziemeļos, paspēju jau piemirst, ka Vjetnama ir tropu zeme. Kaut šobrīd ir apmācies un vējains, jūtu, ka saulīte mūs lutinās. Arī vietējā gide saka, ka laiks šeit ir ļoti mainīgs un, pat ja laika prognoze sola, ka līs, parasti lietus te neatnākot. Nu, tad jau manīs, ko nākamā diena nesīs.

Rīts. Atverot balkona durvis, paveras brīnišķīgs skats – saule tikko uzlekusi un pa istabas logu redzamā jūra mirdz kā apzeltīta. Par spīti prognozēm, kas solīja lietu, laikapstākļi izskatās pavisam cerīgi. Bingo, mēs esam veiksmīgi!

Vjetnama_Nha_Trang_07

Šodien mūsu ceļš ved uz dienvidu salām, kas ir īpašas ar kāda zvejnieka stāstu. Reiz vietējais zvejnieks iecerējis uzbūvēt kuģi. Realizējot šo ieceri, viņš kuģī ierīkoja akvāriju ar vietējās jūras iemītniekiem. Ideja ļoti forša un vēl jo foršāka tāpēc, ka šo “Karību Jūras pirātu kuģi” zvejnieks uzbūvējis pats savām rokām.

Mūsdienās kuģis ir nonācis valsts pārvaldībā un tam, manuprāt, ir gan labās, gan sliktās puses. Valsts paspārnē kuģa vraks ir kļuvis pieejams ne vien vietējiem, bet arī viesiem, taču līdz ar to ir zudis vecā zvejnieka rokraksts. (Es gan nevaru par to spriest pavisam objektīvi, jo iepriekš to neesmu redzējusi, bet vietējo iedzīvotāju viedoklis ir vērā ņemams.)

Zemūdens pasaule šajā jūrā ir tik krāšņa! Ir jocīgi redzēt līdz šim tikai filmās redzētus jūras iemītniekus peldam sev burtiski zem kājām. Tas raisa ļoti īpatnas emocijas – interese mijas ar neomulību, bailes cīnās ar vēlmi nirt. Nezinu gan, kā es justos, ja, piemēram, milzu murēna peldētu man pretī atklātā jūrā.

Vjetnama_Nha_Trang_03

Vēl tikai viens piedzīvojums – aklās zivs pabarošana, kas iespējama, ja trokšņo, ar kājām sitot pa tiltu. Šīs zivs izmēri ir iespaidīgi un, zinot, ka tā var izdzīvot savvaļā, neko neredzot, kļūst arvien interesantāk vērot tās rīcību. Tiklīdz mēs aktīvāk sākam sist ar kājām pa tiltu, tā parādās mazliet virs ūdens un mēģina noķert barību, tomēr, ja tas viņai akluma dēļ neizdodas, piesteidzas citas zivis.

Vjetnamā dzīve uz ūdens ir ierasta lieta. Ir pat veseli zvejnieku ciemi, kas atrodas uz ūdens, starp salām.

Vjetnama_Nha_Trang_06

Vjetnama_Nha_Trang_05

Ziemeļniekiem tas ir eksotiski un līdz galam nesaprotami, bet piestāt tādā ciemā, lai nobaudītu svaigi ķertu zivi, kuru pagatavo autentiskā virtuvē, ir vēl viens gastronomisko piedzīvojumu “ķeksītis”.

Vjetnama_Nha_Trang_04

Un tad atliek vien ļauties saules pieskārieniem, peldei, svaigi spiestas sulas izgaršošanai un arī grāmatas lasīšanai.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.