Uz www.jekaba.lv

Dāsnā Gruzija – 8. daļa

Jolanta Lipska, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Laiks doties nākamajā komandējumā uz Gruziju pienāk ļoti ātri. Ir neliels satraukums, jo grupas biedri nu ir citi un man jādomā, kā būs un vai viņiem patiks tikpat ļoti, cik man? Šoferītis tas pats, bet gide cita – vai ar šo dāmu izdosies saprasties tikpat labi kā ar Dali?

Lidostā sasveicināšanās ar vēl nepazīstamo gidi Nanu ir atturīga. Priecīga dodos pie Dato, bet arī viņš ir pārsteidzoši atturīgs un tikai paspiež man roku. Manā galvā uzreiz rosās domas, ko tad es tādu esmu izdarījusi, ka viņš tā vēsi? Kā vēlāk izrādās – neko! Vienkārši samulsis, ka beidzot esmu klāt.

Ceļojuma sākums kā ierasts – Tbilisi. Laiks labs, ķeram pigmentus un izbaudām vēsturi. Daudzi jautā, vai man nav garlaicīgi, esot Tbilisi jau otro reizi. Nav gan, jo šī gide ekskursiju vada pilnīgi citādi. Objekti tie paši, bet Nana stāsta ļoti atraktīvi – jau atkal kaut ko ir izdomājusi, kādu jociņu vai leģendu.

Šoreiz pie Mātes Gruzijas statujas dodamies ar pacēlāju. Skats uz Tbilisi no augšas ir elpu aizraujošs. Pusdienas ieturam citā restorānā. Iepriekšējais man patika labāk, taču par gaumi nestrīdas. Galvenais, ka garšo labi un grupai patīk. Iepazīstamies, iedzeram vīnu un ceļojums var sākties!

Gruzija_005

Gruzija_002

Kad nonākam Kahetijā, esmu jau gatava vīndara Georgija atraktīvajiem tostiem, bet mani puiši gan ne – viņiem tas ir patīkams pārsteigums. Visi no sirds piedalās un atbalsta. Pie blakus galda sēž dāmas no Kazahstānas, tādēļ pamīšus saimnieka tostiem ir arī tosti no kazahu puses. Sakāmais, kā ierasts, ir par Dievu, mīlestību, vecākiem, ģimeni, mieru un tautu draudzību. Jautrība turpinās, bet tai pa vidu ir brīnišķīgais saimnieces sarūpētais mielasts.

Gruzija_004

Gruzija_003

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.