Uz www.jekaba.lv

Brīnumainie Emirāti – 7. daļa (noslēgums)

Zaiga Runce, ceļotāja
3 min. lasāmviela

Tas, ko Abū Dabī obligāti gribējām redzēt, bija šeiha Zaida lielā mošeja jeb Baltā mošeja. Tā ir sestā lielākā pasaulē, viss ēku komplekss kopā aizņem 12 hektārus. Izstāvējām garas rindas (sievietēm un vīriešiem atsevišķas), tikām cauri drošības pārbaudei, apģērbos atbilstoši ģērbšanās kodeksam – uzvilku iedoto abaiju ar kapuci, un beidzot varējām skatīt savām acīm šo cilvēku radīto šedevru.

Mošeja patiešām milzīga, grezna un ļoti, ļoti skaista. Lai gan cilvēku bija ļoti daudz, tas netraucēja baudīt balti zeltīto daili.

AAE_002

AAE_004

AAE_003

Kad bijām visu izstaigājuši – gan garās galerijas ar neskaitāmām kolonnām gar malām, gan lūgšanu zāli ar grezniem paklājiem un milzīgām, dārgām kristāla lustrām, laukā sāka tumst. Tumsā izgaismotā mošeja izskatījās vēl brīnumaināk.

AAE_005

Bija pēdējais laiks doties uz Dubaiju. Pa ceļam iebraucām tirdzniecības centrā, kur paēdām vakariņas un nopirkām gardus suvenīrus.

Vēlā vakarā ieradāmies Dubaijā. Izmaldījušies pa maldu ceļiem, būvlaukumiem un sīkiem celiņiem, beidzot atradām “Dubai Star Tower Icon II”, kur bija apmetušies brālis un Maikijs. Var teikt, ka redzējām un izbaudījām viesstrādnieku dzīvesveidu, jo tur palikām arī pa nakti.

Mums ļoti eksotiski bija nakšņot četrdesmitstāvīgā ēkā. Skats pa logu – būvlaukums, kur top kārtējā augstceltne.

AAE_006

Cik nu ātri varējām, sakrāmējām suvenīrus un mantas pa somām, un devāmies brokastu-pusdienu meklējumos.

Izbaudot saulaino laiku un priecājoties par augstceltnēm, aizgājām līdz Džumeiras ezeru torņu parkam. It kā parks kā parks, bet arī te vietējie izpaudušies. Kur gan citur pasaulē kāds varētu izdomāt sākumā izveidot mākslīgu ezeru, bet pēc tam pārdomāt: “Hm, nē, te ezers neiederas, veidojam labāk parku!” Ezeru nosusināja un tagad te atrodas skaists parks.

Kārtīgi pieēdāmies ceptus kartupeļus un vistas karbonādes vietējā “krievu” kafejnīcā.

AAE_007

AAE_008

Pēdējais, ko pirms prom braukšanas apmeklējām, bija Dubaijas brīnumu dārzs. Tas ir pasaulē lielākais dabīgo ziedu dārzs. Ja tas būtu kaut kur Eiropā, nodomātu: “Nu, jā, skaisti,” un ātri vien aizmirstu. Taču tur visu iespaidīgāku darīja apziņa, ka dārzs izveidots tuksneša vidū un katra puķīte tiek diendienā aplaistīta, katra no 109 miljoniem…

AAE_009

AAE_010

AAE_011

AAE_012

Precīzi laikā atdevām īrēto automašīnu autonomā blakus lidostai, un tad sekoja ilgais ceļš mājup. Uz tikšanos atkal, brīnumainie Emirāti!

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.