Uz www.jekaba.lv

Brīnumainie Emirāti – 3. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
4 min. lasāmviela

Kamēr puiši aizbrauca līdz lidostai, kur mums auto nomā bija rezervēta automašīna, un atbrauca atpakaļ uz viesnīcu pakaļ man ar mazuli, bija pagājusi jau puse dienas. Izbraucot no Dubaijas, iebraucām tirdzniecības centrā, kur paēdām pusdienas un nopirkām šo to ēdamu atlikušajai dienai.

Jazirat Al Hamra sākotnēji bija sala (tulkojumā no arābu valodas šīs vietas nosaukums nozīmē “sarkanā sala”). 19. gadsimta vidū ciemā dzīvoja ap 200 cilvēku, kas pārsvarā nodarbojās ar pērļu zvejniecību. Mūsdienās ciems ir pamests, un viens no skaidrojumiem saista šo faktu ar to, ka ciems esot spoku apsēsts.

Mēs spokus nemanījām, bet redzējām pamestas mājas un mošeju ar sarkaniem paklājiem, kas tur vēl saglabājušies. Ēku sienas veidotas no koraļļiem un gliemežvākiem. Blakus šim spoku ciemam atrodas vēl viens, kur ļaudis joprojām dzīvo un pastaigājas arī pa Jazirat Al Hamra ieliņām.

AAE_002

AAE_005

AAE_006

Tā kā saule rietēja jau ap sešiem vakarā, steidzāmies uz Jebel Jais. Tā ir kalnu grēda uz AAE un Omānas robežas, kur atrodas augstākā Emirātu virsotne – 1892 m v.j.l. Diezgan tuvu tai iespējams uzbraukt pa jaunu, asfaltētu ceļu. Ik pa brīdim ceļa malā atrodas skatu platformas ar nojumēm, vairākās vietās ir arī tualetes. Starp klintīm manījām arī mājas un nospriedām, ka būtu baisi tādās dzīvot, jo jebkurā brīdī var uzkrist virsū kāds klints gabals.

AAE_007

AAE_008

Mēs neuzbraucām līdz pašam augstākajam punktam, apstājāmies stāvlaukumā 1250 m augstumā. Tur bija arī neliels busiņš-kafejnīca, kur varēja nopirkt siltu tēju un šo to uzgraužamu.

Atverot automašīnas durvis, sejā iesitās auksts vējš, tāpēc ātri vien durvis aizvērām un uzvilkām mugurā visu iespējamo, ko ātrumā varējām atrast. Drīz vien satumsa, jau tumsā iedzērām pārsaldinātu tēju, pastaigājām turpu šurpu pa stāvlaukumu. Ieraudzījām pilsētu kaut kur tālu lejā, tās gaismas mirdzēja kā mazi dārgakmeņi. Mazliet baisi stāvēt pilnīgā tumsā bezdibeņa malā un skatīties lejā uz mazajām gaismiņām. Ir sajūta, ka stiprais vējš tūlīt, tūlīt nopūtīs no kājām.

AAE_009

AAE_010

AAE_012

Stundas brauciena attālumā no Jebel Jais atrodas vienīgā viesnīca visā reģionā, tāpēc palikām pa nakti tieši tur. Uzņemšana nebija pārāk augstā līmenī. Kamēr mūs iereģistrēja, nogaidījām vismaz pusstundu, turklāt pa vidu tika apkalpots vēl viens viesis, kurš tā arī nedabūja to, ko gribēja. Taču vismaz istabas lielas, ērtas un brokastis garšīgas.

AAE_013

AAE_014

Visu nakti gar logiem gaudoja vējš. Bija sajūta, ka tas pūta vētras stiprumā. No rīta sāka līt lietus, kas mazliet sabojāja mūsu omu, bet ne uz ilgu laiku.

Khata ir slavena ar saviem termālajiem avotiem, kuriem piemītot dziedinošas spējas. Kā gan mēs varētu aizbraukt, tos nepamēģinājuši? Pa garām kāpnēm nokāpām ielejā, kur atrodas SPA. Viesnīcas viesiem ieeja karstajos avotos ir ar atlaidi, taču, pirms to saņēmām, administratore piezvanīja uz viesnīcu pārbaudīt, vai tiešām esam tās viesi.

Vīriešiem un sievietēm atsevišķi baseini, vīriešiem vismaz uz pusi lielāks. Patīkami sēdēt siltā baseinā pilnīgā klusumā, atslābināties un ne par ko nedomāt…

AAE_015

Sarunājām, ka baseinos pavadīsim pusstundu, bet puišiem gāja tik jautri, ka viņi iznāca pēc stundas. Es par to nesatraucos un izpētīju tuvāko apkārtni, kurā bija pāris greznu villu, viesnīca kalna galā, viens grausts, piecas kalnu kazas un seši izkāmējuši kaķi.

AAE_017

80 kilometru attālumā no Khatas atrodas vecākā mošeja Emirātos – Al Badiyah. Tā ir pavisam neliela ēka, celta no akmeņiem un dubļiem. Jumts sastāv no četriem spirālveida kupoliem, kas no ārpuses ir iespaidīgākā ēkas daļa. Iekšā mēs diemžēl netikām, jo mošeja uz rekonstrukcijas laiku bija slēgta. Taču mēs uzkāpām pakalnā esošajā skatu tornī. No tā varēja redzēt gaišzilos Omānas līča ūdeņus, mošejas jumtu, apkārtesošos kalnus un palmu plantācijas to ielejā.

AAE_020

AAE_019

AAE_018

AAE_021

Vēlies iepazīt Emirātu elpu aizraujošo vērienu? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.