Uz www.jekaba.lv

Brīnumainie Emirāti – 1. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
3 min. lasāmviela

Lai gan par AAE bija dzirdēts diezgan daudz, nekad nebiju domājusi, ka tur dosimies. Taču tad, kad tur pārcēlās mans brālis, bija skaidrs, ka jābrauc ciemos pārbaudīt, kā tad viņam tur dzīvojas – vai dzīve pasaku zemē patiešām ir kā pasakā?

Tā nu pagājušajā ziemā nedēļu pavadījām brīnumzemē – Apvienotajos Arābu Emirātos jeb AAE. Apbrīnojot varenos cilvēku un dabas veidojumus, izbraukājām visus septiņus emirātus.

Šī valsts bieži pieminēta Ginesa rekordu sarakstos. AAE atrodama pasaulē augstākā ēka, ātrākais vilciens, viens no ātrākajiem liftiem, lielākais tirdzniecības centrs, lielākā akvārija siena un daudz kas cits. Tur pārsteidzošas lietas var manīt ik uz soļa. Piemēram, milzīgā Dubaijas pilsēta radīta pilnīgā tuksnesī. Neskatoties uz to, pilsētā ir diezgan daudz zaļumu – ziedu, palmu un citu augu, un katram no tiem, pat necilākajai puķītei, pa ūdensapgādes sistēmu tiek pievadīts ūdens.

AAE_010

Ceļojuma maršrutu izplānoja mans brālis, kuram par to liels paldies. Bet nu – par visu pēc kārtas.

Pēc garas, negulētas nakts ceļā vēlā pēcpusdienā ieradāmies Dubaijas starptautiskajā lidostā, kas ir pasaules dzīvīgākā lidosta, lai gan tajā ir tikai divi skrejceļi.

Rinda pie pasu kontroles rinda bija ļoti gara, bet mums paveicās, jo apsargs izveidoja vēl vienu rindu un tajā mēs bijām pirmie. Mūs gan samulsināja pasu kontrolieris, kurš brīdī, kad gājām pie viņa galda, uz galda nolika savu roku, uz rokas atbalstīja savu galvu un labu brīdi nekustējās. Nesapratām, vai viņš bija tik saguris, ka nolēma nedaudz pasnaust, vai arī viņam kļuva slikti, bet, kamēr domājām, ko nu darīt, blakus sēdošais kolēģis tomēr pievērsa snaudošā kontroliera uzmanību mums. Tikai vēlāk uzzinājām, ka Irānas vīza pasē var radīt problēmas ar iekļūšanu AAE, taču mums par to netika uzdots neviens jautājums.

Lidostā mūs sagaidīja mans brālis Edzis un viņa draugs Maikijs no Filipīnām. Ar taksi aizbraucām līdz viesnīcai, iekārtojāmies, iedzērām pa tasei turku kafijas un bijām gatavi nelielai ekskursijai uz pasaulē lielāko tirdzniecības centru “Dubai Mall”. No metro stacijas uz to ved garš tilts-tunelis ar kondicionētu gaisu un slīdošajiem celiņiem.

AAE_011

Emirātos gaisa kondicionieri, šķiet, ir visās iekštelpās un, lai gan mūsu viesošanās laikā ārā nebūt nebija karsts (vien nedaudz pāri 20 grādiem), tie darbojās uz pilnu klapi. Dažās vietās gribējās uzvilkt siltāku jaku. Taču nepanesami karstajās vasarās kondicionētās telpas noteikti ir kā veldzējošas oāzes.

“Dubai Mall” patiesi ir milzīgs. Es noteikti būtu apmaldījusies, ja nebūtu kopā ar (gandrīz) vietējiem. Šis tirdzniecības centrs lepojas ne tikai ar pasaulē lielāko akvārija sienu, bet arī slidotavu, zemūdens zoodārzu, atrakciju parku un neskaitāmiem veikaliem un kafejnīcām. Vispirms paēdām kafejnīcu daļā, un tad bijām gatavi izklaidēm.

Apskatījām gan akvāriju, kas pilda sienas funkciju vienam no veikaliem, gan milzīgo akvārija sienu.

AAE_002

AAE_004

Saldajā ēdienā apēdām jogurta saldējumu ar ogām, un gājām uz strūklaku šovu, ko sniedz pasaulē lielākā horeogrāfisko strūklaku grupa. Tā kā bija brīvdiena, bija ļoti daudz skatītāju. Lai gan nogurums bija milzīgs, sākot skanēt arābu mūzikai, gribējās dejot līdzi strūklakām. Priekšnesums bija īss, bet tiešām iespaidīgs.

Pirms došanās uz viesnīcu vēl apskatījām slaveno strūklaku ar lejā lecošu cilvēku skulptūrām.

AAE_005

Pēc tam devāmies uz metro, priecājoties par spožajiem debesskrāpjiem visās pusēs.

AAE_006

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.