Uz www.jekaba.lv

Atkal Zanzibārā jeb afrikāniskā laime: 7. diena

Olita Jakovele, sajūtu un attiecību speciāliste
2 min. lasāmviela

Šajā dienā mums sarunāta ekotūre pa ciematu un pusdienas pie slavena Jambiani ciema šefpavāra. Izzinošo tūri mazliet īpatnējā stilā vada vietējais uzņēmējs Kasims M. Mande. Kāpēc īpatnējā? Tāpēc ka viņš mudina mūs uzdot jautājumus, bet spēj atbildēt vien: “Very good question! I’ll answer you later.” Bet arī vēlāk atbildes uz saviem ļoti labajiem jautājumiem nesaņemam.

Toties apmeklējam vietējo sākumskoliņu, redzam, kā tiek novākti kokosrieksti un kā tos apstrādā. Tūres beigās, protams, tiekam ievesti viņa ģimenei piederošā veikaliņā, lai iegādātos suvenīrus. 

Pusdienlaiks mums aizrunāts pie Okalas, kurš, manuprāt, ir labākais pavārs ja ne uz visas salas, tad vismaz Jambiani ciematā noteikti. Skaisti uzklāts galds un brīnišķīgs ēdiens. Okala ne tikai piedāvā gardus mielastus, bet arī organizē pavārmākslas meistarklases. Viņš tūristiem vada arī niršanas apmācības un ir iesaistījies dažādos ekoloģijas projektos, kas saistīti ar okeāna vides aizsardzību. Šis vīrs iestājas par tīras vides saglabāšanu un lietu otrreizēju dzīvi – piemēram, par viņa restorāna izkārtni izmantotas vecas ledusskapja durvis. Patiešām ļoti harizmātiska personība, priecājos, ka viņš mani atceras no iepriekšējās vizītes un esam kļuvuši par labiem draugiem. 

Vakars Red Monkey Lodge paiet ātri – puiši atklājuši zoles turnīru, meitenes sazinās ar mājiniekiem.

Vakars ir garāks nekā citreiz, jo dodamies uz Crazy Monday Jam Session. Uz mazās skatuvītes savus instrumentus un balsis iemēģina dažādi mūziķi, lai pēc pāris stundām kopīgi spēlētu un improvizētu. Iepazīstos ar jaunu Tanzānijas dziedātāju Tofa Jaxx, kura balss mani apbūrusi. Ticu, ka es par viņu vēl dzirdēšu.

Vakars pārsteidz ar lielo viesu skaitu – par Crazy Monday pasākumiem ir informēta teju visa Zanzibāra, daži pat speciāli brauc uz šiem muzicēšanas vakariem no salas otras malas. Malkojam vīnu, baudām mūziku, un beigās pat vēl uzdejojam. 

Vēlies iepazīt Āfriku? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.