Uz www.jekaba.lv

Apkārt pasaulei: Ūdens dzīve Bangkokā

Nauris Krēsliņš, ceļotājs
3 min. lasāmviela

Neliela Bangkokas tūrisma sfēras problēma ir nesaprašanās. Pat ne valodas barjera, bet gan tas, ka vietējie tik ļoti pieraduši pie populārajiem apskates objektiem. Viņi nemaz necenšas saprast, ja vēlies pajautāt virzienu uz rajonu, kas, iespējams, viņu acīs nemaz nav ievērības cienīgs. Šī iemesla dēļ mākslinieku ciemats Khlong Bang Luang bija diezgan grūti atrodams. Braukājām ar taksi šurpu turpu, līdz beidzot kāds ceļmalas vīrelis saprata mūsu vajadzību un mūsu šoferim lika iekalt pareizo maršrutu no galvas.

Bangkoka_015

Bangkoka_016

Bangkoka_012

Bangkoka_013

Kanālmalā bija jauno mākslinieku veikaliņi. Gājām pa skaistu koka laipu pie paša ūdens līdz Baan Sinlapin jeb Artist House – vietai, kur parasti pulksten divos notiek tradicionālais taju ēnu teātris.

Bangkoka_005

Bangkoka_004

Uzreiz saskārāmies ar šejienes specifiku ar nosaukumu “ja negribas, tad nevajag”. Izrāde nenotika. Tāpat vien, bez īpašiem paskaidrojumiem. Pārāk nebēdājām, gājām tālāk gar kanālu, gar sievietēm, kas kar veļu, gar zivju barotājiem, gar guļavām un visu pārējo, kas tik ļoti piestāv senajām tīka koku mākslinieku mājelēm.

Bangkoka_007

Bangkoka_008

Bangkoka_011

Sajūtot piekrastes burvību, uzmeklējām garastes laivu, lai izbrauktu Bangkok Yai un Khlong Mon kanālus, kā arī mazu gabaliņu Chao Praya upes. Par stundas braucienu samaksājām 1200 batus (aptuveni 30 eiro). Ja jums kādreiz rodas šāda vēlme, tad mēģiniet uzmeklēt kādu kuģotāju pa taisno, pieļauju, ka tad cena varētu būt pat uz pusi lētāka.

Bangkoka_002

Bangkoka_009

Kanāli precīzi atspoguļoja Bangkokas dzīvi – mazas, uz pāļiem būvētas mājas, puikas, kas pierādīja, ka pēc skata netīrajā ūdenī droši var peldēties, un citas vietējiem ļoti ierastas nodarbes, piemēram, televizora skatīšanās.

Bangkoka_017

Atkal atdūrāmies pret gaumes domstarpībām. Dzīvē laivas brauciens izskatījās daudz spožāks, bildes neizdevās to noķert, jo šoferis stājās tik pie tempļiem un peldošām pārdevējām, kā arī apgalvoja, ka iguāna ir krokodils. Mūsu iedomātajai īstajai Taizemei viņš diezgan ātri traucās garām.

Bangkoka_006

Bangkoka_003

Bangkoka_010

Uzmanieties no peldošajiem tirgotājiem, tie prasa neredzētas summas par ļoti redzētiem produktiem. Piemēram, mazā alus bundžiņa no laivas maksāja tikpat, cik divas lielās pilsētas ieskrietuvē.

Bangkoka_014

Ja neskaita latviešus un tajiešu ēdienu, tad nekas dzīvē nav perfekts. Tomēr kanālu tūre bija tuvu tam. Ja kas, tad pēc šāda brauciena “Baan Sinlapin” kafejnīcā vajag izdzert tajiešu ledus tēju – garda pasaka kartona krūkā!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.