Uz www.jekaba.lv

Apkārt pasaulei: Mazliet bangkokieši

Nauris Krēsliņš, ceļotājs
3 min. lasāmviela

Sveiciens no Bangkokas! Šoreiz par puķu tirgu, tuk-tuku kultūru, tajiešu laipno viesmīlību un ķīniešu kvartālu.

Ne reizi vien Latvijā ārzemnieki jautā par mūsu izslavēto mīlestību pret ziediem. Šeit, Taizemē, krāsainās puķes visvairāk, šķiet, ir iemīļojis pats Buda. Neskaitot tempļus un citas svarīgas novietnes, īpaša svētvieta, kur Budam atstāt ziedus, ir ierīkota arī katrās mājās.

Ar tuk-tuku devāmies vērot diennakts puķu tirgu Pak Khlong Talat, kas atrodas netālu no Bangkokas ķīniešu kvartāla. Pieredzējām nakts melnumam neticamu rosību un visas varavīksnes krāsas, kas žilbināja acis. Likās, ka tas nevar būt nopietni. Kam gan vajag tik daudz puķu? Katrs zieds pat ietīts papīrā!

Bangkoka_011

Bangkoka_004

Bangkoka_003

Bangkoka_006

Visapkārt meitenes pina jasmīnu virtenes, vīri stūma un staipīja pārpildītus ratus ar dzelteniem brīnumiem. Visa rosība itin nemaz nebija uz ārzemniekiem tendēta, lai gan ziedu tirgū sastapām vēl dažus tūristus, kas bija tikpat kāri uz neiespējamā ieraudzīšanu, cik mēs.

Bangkoka_008

Bangkoka_007

Neskatoties uz nopietno darbību, šejienieši atrada laiku arī atpūtai un laiskai pagulšņāšanai turpat avīzēm aptītu rožu starpā.

Bangkoka_005

Bangkoka_002

Lēni ejot, nokļuvām arī starp saldumu letēm – laikam šīs lietas iet roku rokā ar ziediem. Ēdamie nieciņi gan bija salkani bez gala. Tā, ka raudiens nāk.

Bangkoka_010

Vietējie par mūsu reakciju priecājās, lai gan viņi vispār par iebraucējiem (bet varbūt tieši mums?) izrāda prieku. Varētu pat teikt, ka šī ir līdz šim viesmīlīgākā no redzētajām nācijām. Atlaides varēja sarunāt pat ar slaveno tuk-tuku šoferiem, lai gan Taizemē jau tā viss ir pēc mūsu standartiem ļoti lēts. Arī tūrisma nozarē.

Tieši ar šādu motorizētu braucamrīku traucāmies cauri puķu stendiem ķīniešu kvartālā iekšā. Meklējām vienu izslavētu pavāru, kura gatavošanas mākslu pazīst pati Taizemes karaliskākā ģimene.

Bangkoka_012

Bangkoka_013

Viens no retajiem šefpavāriem, kam pat ir palīgi, pats mums neveltīja ne skatienu. Tomēr kungs ar balto cepurīti savu nedraudzību atmaksāja ar ēdienu, ar debešķīgu ēdienu.

Bangkoka_014

Bangkoka_015

Bangkoka_016

Jāteic gan, ka viss Taizemē baudītais ir pārliecinoši pārspējis cerēto. Turpat uz motoru piekvēpinātas ielas tiek gatavoti lieliski ēdieni par cenām, kas ir vairāk nekā saprātīgas. Tātad, ja neizdodas atrast karaliskās ģimenes barotāju, turpat blakus ir simtiem citu meistarīgu pavāru.

Sēžot starp citiem trakajiem Khaosan Road sānielas hostelī, rakstu jums: “Čau, tiekamies!”

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.