Uz www.jekaba.lv

Apkārt pasaulei: Fermai cauri

Nauris Krēsliņš, ceļotājs
3 min. lasāmviela

Kā jau visi sevi cienoši darba ļaudis, arī mēs taisījāmies brīvdienas pavadīt ārpus savas šā brīža mājas. Pareizāk sakot, plānojām savas mājas – telti – paņemt līdzi brīvdienās. Divpadsmit dienu garais izbrauciens sākās ar ceļu caur Jaunzēlandes lielāko fermu Molesworth.

Iegādājāmies pasaulē skaistāko dzelzs rumaku, lai matos varētu sajust pilnīgu brīvību. Iepirkām nedaudz ēdamā un Moa alu, lai vēderi netiktu atstāti novārtā. Iemetām autiņā arī divus vāciešus, lai kopīgi iesmietu pāris dienas. Un sākām 180 kilometrus garo braucienu.

Jaunzelande_002

Jaunzelande_003

Jaunzēlandes dienvidu sala nozīmē skaistu braukšanu mašīnā. Teju jebkurš ceļš ir apbrīnas vērts. Dažkārt ainavas līdzīgas Latvijā ierastajām, kas, protams, lieliski. Tā nu nedaudz aizkustināti ar 50 km/h traucāmies pa zemes ceļu. Mašīnai kondicionieris nepastāv, tāpēc rāvām logus vaļā un ļāvām vaļu putekļiem, ko ātri sajutām mutē un matos. Tikpat ātri pieradām.

Jaunzelande_009

Pārkrautais, vecais autiņš pret kalnu pārgalvīgus ātrumus nodemonstrēt nespēja. Labi, ka tā, atlika vairāk laika apkārtnes vērošanai. Ļoti vientuļais ceļš vijās starp kalniem, bet arī neatstājās no upes, kas nu bija nedaudz pažuvusi, bet dienās bijusi ļoti varena. Ik pa brīdim gājām dzesēties, upē mērcējot uzsilušās kājas.

Jaunzelande_004

Jaunzelande_005

Pusdienojām koka paēnā starp ūdeni, govīm un austeru ķērājiem (putni ar smieklīgi garu oranžu knābi). Mājdzīvnieki mums apkārt atgādināja, ka visu šo laiku patiesībā atrodamies fermas teritorijā. Tomēr piedzīvojām dabas dažādību – te kalni, te lejas, te tuksnesim līdzīgas āres, te sulīgi zaļumi. Aptuveni sešās stundās bijām atpakaļ civilizācijā – Hanmer Springs.

Jaunzelande_006

Jaunzelande_007

Kūrortveidīgā vieta mums tika izslavēta ar termālajiem baseiniem. Lieki teikt, ka jau labu brīdi savus noputējušos ķermeņus vēlējāmies ieslīcināt kādā slapjākā dabas oāzē. Taču izrādījās, ka viss pasākums ieslēpts aiz glauna SPA sienām, kurš Ziemassvētku dienā grasījās būt vaļā vēl tikai pusstundu pēc mūsu ierašanās.

Pārāk nebēdājot, atradām lētu pajumti, kur nosvinēt ziemas saulgriežus. Komunistiska paskata būdelēs atklājām jaunzēlandiešu atvaļinājuma pavadīšanas iecienīto veidu. Šie piekrauj pilnus kemperus ar gultām un pārnēsājamām dušām, vakarā sēž savā līdzi paņemtajā mājā un skatās televizoru, bet pa dienu vienkārši sēž pie kempera vietā, kur nekādas galvu reibinošas atrakcijas sastapt nevar. Kas ta’ mums – mēs sēdējām blakus ar aliņiem, garšīgu Elīnas gatavotu ēdienu ar meksikāņu garšas piesitienu un aprunājām dažādas lietas, sākot ar Ādolfu un beidzot ar futbolu.

Nepierasts ģimenes svētku pavadīšanas veids. Patiesībā bez ģimenēm nekādu svētku sajūtu noķert nebija iespējams. Tiesa, vilkt galvā salaveča mices ar spēku nemēģinājām. Vienkārši baudījām jauko brīvdienu sākumu.

Jaunzelande_008

Jaunzelande_010

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.