Uz www.jekaba.lv

Apkārt pasaulei: Čau, Latvija!

Nauris Krēsliņš, ceļotājs
2 min. lasāmviela

Bija karsts vasaras rīts, tas neļāva gulēt teltī daudz ilgāk par saullēktu, tāpēc laikapstākļu mudināti rausāmies ārā. Mūsu patīkamajai četrotnei piebiedrojās Vidzemes jūrmala, Lauču akmens un negaidīti mundrs garastāvoklis. Atlika izteikt vienu vienīgu teikumu, lai aizsāktos kas (toreiz) neiedomājams: “Braucam ceļojumā?”

Smiltīs tika uzzīmēts ceļa plāns: Latvija – Kanāda – Dienvidamerika. Tātad, uz Kanādu un tad tālāk no Aļaskas līdz pat Ugunszemei. Kopš tās dienas pagājis gads ar astīti, un utopiskais sapnis pārtapis realitātē. Tas gan pamatīgi transformējies, taču idejas pirmsākumi meklējami tieši Lauču akmens pakājē.

Latvija – Londona – Taizeme – Malaizija – Singapūra – Jaunzēlande – Dienvidamerika – Centrālamerika – Latvija. Dosimies ceļojumā apkārt pasaulei! Gada laikā (vai nedaudz ilgāk) smelsim emocijas ar kastroļiem, baudīsim Āzijas ēdienus, brīdi pastrādāsim Jaunzēlandē, mēģināsim atbalstīt mūsu olimpiešus Riodežaneiro, nopeldēsimies Venecuēlas Gaujā, barosim Nikaragvas jūras lauvas… bet paši sev neko neapsolām – varbūt pūtīs pavisam citi vēji un mugursomas stiepsim pavisam citos virzienos, piemēram, tur, kur skumjas pēc mājām var ar Kubas rumu apārstēt.

Lai tā viegli un patīkami satrauktos pirms dzīves lielā ceļojuma, lai aizvien retāk iesaistītos mazsvarīgās sarunās par algota darba gaitām, lai bez apstājas sapņotu par tāltāliem pieturas punktiem, ir bijis šis tas jāpadara un šis tas arī jāziedo.

Proti, izīrējām savu dzīvokli Airbnb lapā un kādu laiku dzīvojām ja ne zem tilta, tad uz koferiem gan, izstaigājām visus iespējamos second-hand veikalus, uz mūžiem atvadījāmies no sava auto, meklējām kontaktus, vācām informāciju un skraidījām apkārt, lai izpildītu mazākus vai lielākus uzdevumus. Par palīdzīgām rokām un nomierinošām balsīm liels paldies jāteic mūsu ģimenēm, seniem draugiem no dzimtajām pilsētām un no jauna iegūtiem Jēkaba Ceļojumu aģentūrā.

Līdz ceļojuma sākumam atlicis aptuveni mēnesis, tāpēc kā pēdējais obligātais pienākums ir atvadīties no planētas skaistākās zemes – Latvijas. Iesim gar jūru no Nidas līdz Rīgai, teiksim Latvei “čau!” un izmēģināsim, vai zābaki berž.

Tiksimies starp burtu rindām!

Es, Nauris, un mans viedais ceļa biedrs – Elīna

Nida_005

Nida_004

Nida_002

Nida_001

Nida_003

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.