Uz www.jekaba.lv

Apkārt pasaulei: Akmeņu mākoņi

Nauris Krēsliņš, ceļotājs
2 min. lasāmviela

Ceļā uz Jaunzēlandes dienvidu salas apakšdaļu un Kuka kalnu piestājām vietā, kur sastopami neparasti, lielizmēra akmeņi. Neparasti savas formas dēļ – gluži kā skatoties mākoņos, tajos iespējams saskatīt domīgas sejas, laipnus vaibstus un ne tik draudzīgus viepļus, dzīvniekus, pasaku tēlus un jebko citu, kam iztēlei pietiek spēka.

Dodoties no salas ziemeļiem uz dienvidiem, mainās ne tikai laikapstākļi (no silta un piemīlīga uz krietni vējaināku un neparedzamāku), bet arī ainava aiz mūsu limuzīna loga – ziemeļu reģionam tik raksturīgos vīnogu laukus nomaina nepārredzami kalnainu ganību plašumi un veikli kāpelējošas aitas. Starp gludajiem pakalniem, kurus izraibina tikai mīkstie mājdzīvnieki, acis pēkšņi atduras pret negaidītiem akmeņu veidojumiem, kuri izskatās kā uzlikti uz kalna.

Dīvainās skulptūras iecienījuši gan Jaunzēlandi skatīt gribētāji, gan klinšu kāpēji un filmu veidotāji. Šim apskates objektam ir būtiska priekšrocība, salīdzinot ar daudziem citiem šīs zemes dabas brīnumiem – savādo iežu armija nostājusies divu kalnu virsotnēs, no kuriem bieži apmeklēts ir tikai viens. Otrs ir ne mazāk iespaidīgs, taču daudz klusāks. Flock Hill akmeņu labirintā bez mums klīda vēl tikai aitas.

Jaunzelande_003

Parasti pie kalna pieved ganību ceļš, taču šoreiz vārti bija slēgti, jo trāpījām tieši jēru dzimšanas mēnesī. Uz vārtiem esoša zīme vēstīja, ka līdz 24. decembrim dzīvniekiem jādod miers un kalna teritorijā ieiet aizliegts. Tad priecīgi atskārtām, ka ir 25. decembris, un ļāvām sev pārkāpt pāri vārtiem. Mašīna palika ceļa malā.

Jaunzelande_002

Mērojām garu, karstu gājienu pa baltu ceļu pretī zilganpelēkiem kalnu milžiem. Pēc aptuveni stundu garas pastaigas, kuras laikā īpaši novērtējām nejauši sastaptu strautu, bijām kalna pakājē un neatlika nekas cits kā vien kāpt tajā augšā. Likās, ja aitas savos vilnas kostīmos šajā karstumā to spēj, mums arī jāvar.

Jaunzelande_004

Kalnaugšā klīdām caur sastingušajiem ķēmiem. Uzgājām arī pāris, kas ļoti līdzinājās klubkrēsliem, kas tā vien vilina sevī iesēsties. Skats no krēsliem jeb drīzāk – troņiem, protams, pavērās varens.

Jaunzelande_005

Jaunzelande_006

Jaunzelande_007

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.