Uz www.jekaba.lv

6 galamērķi labāko draudzeņu ceļojumiem, kas saudzēs jūsu maciņus

Laura Golta-Grospiņa, ceļojumu eksperte
3 min. lasāmviela

Iepirkšanās maratons kādā no modes metropolēm, pasaulē gardākais šokolādes saldējums pusdienu vietā un dienām ilga laiskošanās pludmalē, pilnīgi neko nedarot – ja izdzirdot par Taviem ceļojuma plāniem, mīļotais sarauc pieri, tad zini, ka viņam labāk palikt mājās. Tavs labākais ceļabiedrs būs draudzene, kas spēs novērtēt visus sievišķīgās atpūtas knifus un smalkumus. Lūk, dažas idejas interesantiem, bet ekonomiskiem galamērķiem ceļošanai kopā ar labāko draudzeni!

1. Enerģiskā Barselona

Spānijā ir brīnišķīgs klimats un Barselona ir kolorīta pilsēta. Te ir iespējas gan pavadīt laiku pludmalē, gan ballēties, gan baudīt kultūru, gan arī iepirkties. Lēti tiešie lidojumi no Rīgas un salīdzinoši demokrātiskas izmaksas dzīvošanai uz vietas.

barselona

2. Omulīgā Budapešta

Budapešta ir Eiropas pilsēta, kas daudzus gadus nepelnīti palikusi citu ēnā, lai arī ir strauji attīstījusies. Arvien vairāk jaunu, stilīgu restorāniņu un kafejnīcu, mīlīgu viesnīciņu un modernu apartamentu, arvien plašākas iepirkšanās un izklaides iespējas. Noteikti sajutīsiet arī šīs šarmantās pilsētas vēstures elpu. Pieejami tiešie lidojumi no Rīgas, turklāt dzīvošanas izmaksas ir zemākas nekā citās lielajās Eiropas pilsētās, kas ne reti ir tūristu pārpludinātas. Līdzvērtīga izvēle varētu būt Prāga.

ungarija_5

3. Ballīšu pārņemtā Maljorka

Ja kopā ar draudzenēm gribas kārtīgi izballēties, ar tiešo reisu no Rīgas var lidot uz Spānijai piederošās Vidusjūras salas Maljorkas (viena no Baleāru salām) galvaspilsētu Palmu. Pārdesmit kilometru attālumā no tās varēsiet apmesties kādā no ballīšu kūrortiem, kur naktsdzīve sit augstu vilni. Tomēr papildus naktsdzīvei šeit var baudīt arī dabu un lauku tūrismu – skaistas pludmales, kalni, olīvkoku birzis, gleznaini ciematiņi, nelielas vīna darītavas un olīveļļas spiestuves.

spanija_12

4. Nesteidzīgā Kosas sala

Grieķijai piederošā Kosas sala ir mierīgs pasaules nostūris, kur var baudīt nesteidzīgu atpūtu lieliskā klimatā, neiztērējot milzu bagātību. Dodoties turp neilgi pirms vai uzreiz pēc aktīvās sezonas, kas ilgst no maija līdz septembrim, var atrast pavisam izdevīgus piedāvājumus. Vientuļas pludmales, ainaviskas kalnu takas un velomaršruti, termālie avoti, kā arī iespēja ar kuģīti apceļot tuvējās salas un aizbraukt līdz Turcijas piekrastes pilsētai Bodrumai. Lēti tiešie lidojumi no Kauņas Lietuvā. No Kauņas lidostas ir pieejami arī lētie lidojumi uz citiem pievilcīgiem galamērķiem – Sicīliju, Sardīniju, Rodas salu u.c.

griekija_5

5. Gleznainā Bavārija

Bavārija, Vācijas dienvidaustrumu reģions, patiks kalnu ainavu cienītājām un tām, kas labprāt ceļo ar automašīnu. Bavārijā ir ārkārtīgi gleznaina daba un arī iespaidīgi kultūrvēsturiskie objekti, piemēram, Noišvānšteinas pils. Savukārt cenu līmenis atpūtai šeit ir pieejamāks nekā, piemēram, kaimiņos esošajā Šveicē. Tiešais reiss no Rīgas uz Bavārijas galvaspilsētu Minheni, no kuras atliek vien izbraukt kādus 100-150 kilometrus, lai sāktu baudīt Bavārijas skaistumu. Var palikt arī kādā no kalnu kūrortiem un ieplānot pārgājienus pa kalnu maršrutiem.

vacija_6

6. Kulturālā Vīne

Vīne būs īsta medusmaize kultūras, mākslas un arhitektūras cienītājām. Vīnes opernams, Šēnbrunnas pils, kā arī iespaidīgais Muzeju kvartāls – astotā lielākā kultūras telpa pasaulē, kurā atrodami vairāki prestiži mākslas muzeji, izstāžu zāles, alternatīvās mākslas un arhitektūras centri, muzejs bērniem, kā arī telpas, kurās norisinās dažādu nozaru kultūras un mākslas festivāli. Pieejams tiešais lidojums no Rīgas.

7992367412_8495575523_k

Foto: Kosala Bandara, Flickr.com

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.