Uz www.jekaba.lv

5 īpašas vietas, kur sagaidīt Jauno gadu

Ieva Lūkina, grupu vadītāja
3 min. lasāmviela

“Kā gadu sagaidīsi, tā to arī pavadīsi!” Ja šis ticējums darbojas, tad man ir tikai viens veids, kā es vēlos sagaidīt (un līdz ar to arī pavadīt) ik gadu – ceļojot! Lūk, dažas no vietām, kur es labprāt gadu mijā dotos un ieteiktu to kādreiz izdarīt arī citiem, jo katrā no tām Jaunā gada sagaidīšana būtu ar kaut ko īpaša.

1. Ātrākais un siltākais – Samoa sala, Kiribati

Tie, kas visur un vienmēr vēlas būt pirmie, var mērot tālo ceļu līdz Kiribati salu arhipelāgam Klusajā okeānā un būt starp pašiem pirmajiem, kas pusnaktī atkorķē šampanieti par godu Jaunā gada pienākšanai – precīzi 12 stundas agrāk nekā tas tiks darīts Latvijā! Turklāt, kurš gan negribētu Jauno gadu vismaz vienreiz sagaidīt nevis mētelī un ziemas zābakos, bet gan peldkostīmā un pludmales čībās?

 

2. Krāšņākais – Madeiras sala, Portugāle

Jaunais gads bez viena kārtīga salūta nav nekāds Jaunais gads! Ja arī Tu tā uzskati, tad Tev jauns gads jāieskandina… Madeiras salā! Jā, jā, tu izlasīji pareizi – tieši Madeirā, nevis Sidnejā, Londonā vai Ņujorkā, kas pirmās nāk prātā kā kaislīgākās piromānes. Madeiras galvaspilsēta Funšala ar savu grandiozo jaungada salūtu ir pat iekļuvusi Ginesa rekordu grāmatā. Lai piedzīvotu šo fantastisko skatu, decembra pēdējā dienā Madeiras līcī sadrūzmējas kruīza kuģi no visas pasaules.

 

3. Populārākais – Ņujorka, ASV

Lai piedzīvotu pasaulē grandiozāko jaungada ballīti popkultūras noskaņās, ir jāapbruņojas ar pacietību un jābūt gatavam (gan fiziski, gan morāli) daudzas stundas pavadīt grūstoties miljons cilvēku pūlī Ņujorkas Taimskvērā Brodvejas un Septītās Avēnijas krustojumā. Neona reklāmu spozme, pasaulslavenu mākslinieku uzstāšanās, konfeti lietus un elektrizējoša pūļa enerģija, skaitot aizritējušā gada pēdējās sekundes, kad lejup slīd milzu kristāla bumba. Once in a lifetime experience, tā teikt.

 

4. Aukstākais un pasakainākais – Lapzeme, Somija

Savukārt tiem, kas uzskata, ka Jaunā gada sagaidīšanai obligāti piedien ziemas pasakas dekorācijas, jādodas to sagaidīt Lapzemē! Atšķirībā no gadu mijas dzimtenē, Lapzemē sniegs ir 100% garantēts. Tāpat kā izbrauciens suņu pajūgā, ziemeļbriežu sastapšana, sniega piebirušas egles un, ja paveicas, ziemeļblāzma vai zvaigžņu lietus salūta vietā.

shutterstock_130157048

 

5. Vēlākais un atkārtotais – Samoa sala, ASV

Visbeidzot, laiku var arī mazliet novilcināt un Jauno gadu sagaidīt pēdējam – 25 stundas pēc tam, kad tas pasaulē sagaidīts pirmoreiz. To ir iespējams izdarīt Samoa salā, tikai šoreiz – Amerikāņu Samoa, nevis Kiribati piederošajai Samoa salai, kuru minēju šī raksta sākumā. Attālums starp abām salām ir aptuveni 80 km, taču Jauno gadu tās sagaida ar diennakts un vienas stundas starpību, jo jau pāris gadus katra atrodas laika joslu spektra dažādos galos. Ja labi pacenšas, mērojot nelielo attālumu starp abām salām ar kuģi vai lidmašīnu, Jauno gadu iespējams sagaidīt divreiz!

jaunais_gads_pludmale

Un kur pasaulē Jauno gadu sagaidīt vēlētos Tu? Noteikti pastāsti komentāros!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.