Uz www.jekaba.lv

12 iemesli apmeklēt Panamas galvaspilsētu – 2. daļa

Jēkaba Ceļojumi
4 min. lasāmviela

Panama – pilsēta, kuras nosaukums ir identisks visas valsts nosaukumam – ir kontrastu pilsēta. Tajā ir gan grezni debesskrāpju rajoni, gan krimināli apcirkņi, kuros iekšā doties baidās pat policija, gan dabas parks, kurā mīt sliņķi, iguānas un citi zvēri. Mēs Panamas galvaspilsētā pavadījām nedēļu un redzējām tikai daļu no visa, ko tā piedāvā, bet vismaz 12 lietas un vietas, ko tajā redzēt un piedzīvot, varam jums ieteikt.

(Lasi pirmo raksta daļu šeit!)

7. Centrālā avēnija

Centrālā avēnija ir Panamas gājēju iela, kur ir pilns ar veikaliem, kafejnīcām, dažādām iestādēm, brīvajās vietās sasēduši ielu tirgotāji, kas piedāvā visu iespējamo, sākot ar dzērieniem un konfektēm un beidzot ar apakšbiksēm.

Panamas pilsētas ielās, īpaši Centrālajā avēnijā, redzamas daudzas Guna Yala indiānietes tradicionālajos tērpos. Pērlīšu rotas uz kājām un rokām ir talismani, ko viņas nekad nenoņem.

Centrālajā avēnijā vairāk uzturas vietējie iedzīvotāji, tur reti var redzēt kādu tūristu, bet tieši tādēļ ir tik interesanti. Tur redzējām arī pilsētā košākos un glītākos grafiti.

Vienīgi der atcerēties, ka nekur īpaši nost no Centrālās avēnijas nevajadzētu klīst, jo apkārt tai ir ne pārāk labvēlīgi rajoni.

 

8. Kafejnīca Coca-Cola

Centrālās avēnijas galā, blakus Santa Ana parkam, atrodas kafejnīca Coca-Cola, kas sevi dēvē par vecāko kafejnīcu Panamas pilsētā, dibinātu 1875. gadā. Tur esot ēdis pats Če Gevara. Grēks neieskatīties iekšā. Šķiet, ka interjerā pa daudzajiem pastāvēšanas gadiem nekas nav mainījies, vienkārši koka galdi, nosēdēti ādas krēsli, logu ailēs augoši laksti.

 

9. Punta Culebra dabas parks

Lai gan Punta Culebra ir salīdzinoši mazs dabas parks, tajā ir ko redzēt. Ja plānots doties kaut kur ārpus pilsētas džungļu virzienā, tad šo noteikti izlaidiet. Taču, lai kaut nedaudz iepazītu Panamas dabu, šis parks ir laba vieta, ar ko sākt. Te brīvā dabā dzīvo sliņķi, jenoti un iguānas.

Pats pirmais, ko šajā dabas parkā ieraudzīsiet, būs Krabju pludmale. Tajā aizliegts uzturēties, bet caur bezmaksas tālskati var mēģināt saskatīt kādu no vairāku sugu krabjiem.

Tālāk ir abinieku izstāde. Panamā dzīvo gandrīz 200 varžu sugas. Zālē izveidoti vairāki būri, kuros dzīvo dažādas Panamā dzīvojošas vardes. Nebija nemaz tik viegli viņas ieraudzīt! Pat viskošākos eksemplārus neieraudzījām uzreiz.

Akvārijs bija interesants, vairāk gan ne zivju, bet krāsaino, interesanto koraļļu dēļ. Blakus akvārijam atrodas Panamas kanāla skatu laukums. No tā var vērot milzu kuģus, kas šķērso Panamas kanālu. Visu, kas notiek uz kuģiem, var vērot caur binokļa stikliem.

Bērniem ļoti patika atrakcija “Pieskaries man!”. Zem nojumes atrodas akvāriji, kuros, iepriekš nomazgājot rokas, iespējams paglaudīt jūras zvaigzni un jūras gurķi. Ko tur liegties, tas ir aizraujoši arī pieaugušajiem!

Parka vidū atrodas tropiskais sausais mežs. Tie Panamā sastopami okeāna piekrastē. Šajā reģionā, salīdzinot ar pārējo valsts teritoriju, ir mazāk nokrišņu un garāka sausā sezona. Daudzi koki sausās sezonas laikā no decembra līdz aprīlim nomet lapas. Tie atkal salapo maijā, kad sākas lietus sezona.

 

10. Zivju tirgus

Zivju tirgus ir interesanta vieta, kur var redzēt un iegādāties visu, kas noķerts un nozvejots jūrā un okeānā. Viss loms tiek izkrauts laivu piestātnē turpat blakus. Darba dienās tur vēl pirms pl. 11 manāma rosība. Vīri staipa smagas zivju kastes, bet turpat blakus dežūrē putni. Jūras veltes pagatavotā veidā var nobaudīt kādā no turpat blakus tirgum esošajās kafejnīcās.

 

11. Augļu tirgotāji

Interesanti, ka Panamā nav tirgus mums ierastā izpratnē. Augļus un dārzeņus var nopirkt tikai pie ielu tirgotājiem un lielveikalos. Panamieši neesot lieli augļu ēdāji, tāpēc arī augļu cenas, salīdzinot ar citām Centrālamerikas valstīm, esot augstākas.

Lai nu kā, augļi Panamā noteikti jānogaršo. Latvijā nekur nedabūsiet tik saldus un sulīgus ananasus, papaijas, mango. Nepaejiet garām kokosriekstu tirgotājiem, karstajos saules staros to aukstā sula garšo debešķīgi. Tikai izvairieties no kokosriekstu sulas, ko tirgo plastmasas maisiņos, tajos sula ir pārsaldināta.

 

12. Playa Venao

Panamas pilsētai tuvākā pludmale atrodas Verakrusā – Playa Venao. Kad ieradāmies šajā pludmalē, bijām ļoti pārsteigti, ieraugot tālu atkāpušos krastu. Citās pludmalēs tik izteiktus bēgumus un paisumus nebijām ievērojuši.

Ātri sapratām, ka nekāda peldēšanās mums nesanāks, bet, pastaigājot pa pludmali, ieraudzījām, ka dažās vietās no zemes iztek tādas kā nelielas upītes. Tur arī izveidojām savu rotaļu laukumu. Izrakām dīķus, veidojām dambjus, drīz mūsu izklaidēm pievienojās bariņš citu bērnu. Vesels atrakciju parks!

  Vēlies iepazīt Centrālameriku? “Jēkaba Ceļojumiem” ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.